Útočník Erling Haaland nastřílel v posledním utkání norskému národnímu týmu hattrick. Tento působivý výkon vzal jeho gólovou bilanci pro národní tým na neuvěřitelných 30 gólů v pouhých 32 vystoupeních.

Erling Haaland se přiblížil Norskému rekordu brankářů všech dob

V sestavě Norska zaznamenal hattrick útočník Erling Holand.

V pouhých 23 letech se Haaland již blíží k tomu, aby se stal nejlepším norským střelcem všech dob. Současným rekordmanem je legendární Jørn Andersen, který v letech 1987 až 1998 vstřelil 18 gólů ve 43 vystoupeních za národní tým.

Haalandův vzestup ke slávě byl meteorický. Debutoval za Norsko v září 2019 ve věku 19 let a od té doby se etabloval jako jeden z nejplodnějších útočníků mezinárodního fotbalu.

Ve svých prvních 32 zápasech za Norsko zaznamenal Haaland neuvěřitelných 30 gólů, což je v průměru téměř gól na zápas. To zahrnuje hattricky proti soupeřům, jako je Gibraltar a Arménie, stejně jako klíčové cíle v důležitých kvalifikačních zápasech.

Jeho gólové výkony pomohly Norsku v posledních letech k výraznému pokroku. Těsně jim chyběla kvalifikace na Mistrovství světa 2022, ale mají dobrou pozici, aby mohli soutěžit o místo na Mistrovství Evropy 2024.

Výkony haalanda v národním týmu jen přispěly k jeho rostoucí reputaci jednoho z nejlepších mladých hráčů na světě. Na klubové úrovni byl stejně působivý, plodně skóroval za Borussii Dortmund a nyní Manchester City.

Mnozí věří, že Haaland je předurčen stát se jedním z největších norských fotbalů. Pokud bude moci pokračovat ve svém současném tempu brankářství, téměř jistě překoná dlouholetý rekord Jørna Andersena a upevní jeho odkaz největšího norského útočníka.

Tlak bude na Haalanda, aby v nadcházejících letech splnil svou zemi na velkých turnajích. Ale na základě jeho dosavadních výkonů existuje každý důvod se domnívat, že má talent a mentalitu, aby vedl Norsko k novým výšinám na mezinárodní scéně.

Jaký bude podle Vás odkaz erlinga Haalanda pro norský národní tým?
Překoná rekord brankářů všech dob a upevní si postavení největšího norského útočníka
0%
Bude jedním z nejlepších norských hráčů, ale může nedosáhnout toho, aby se stal nejlepším střelcem národního týmu všech dob
0%
Voted: 0