Erling Haaland, útočník Manchesteru City, stále překvapuje svými úspěchy. V roce 2023 získal titul nejlepšího střelce ve třech významných soutěžích: Lize mistrů, anglické Premier League a Lize národů a byl zvolen evropským fotbalistou roku UEFA. Od Zlatého míče ho dělil jen krůček za Lionelem Messim. Podle portálu Transfermarkt dosáhla jeho tržní hodnota 180 milionů eur, což z něj činí nejdražšího hráče planety, a to je mu teprve 23 let.

Jaký je skutečný plat Erlinga Haalanda?

„Manchester City si Haalandova přínosu váží a štědře ho odměňuje. Útočník dostává velmi vysoký plat. V červenci 2022 podepsal s klubem pětiletou smlouvu, jejíž podmínky později zveřejnila britská média. Podle deníku The Sun si Holand vydělá 433 000 eur týdně, což odpovídá 22,5 milionu eur ročně. Není však nejlépe placeným v týmu, protože Kevin De Bruyne dostává 462 tisíc eur týdně.

Podle deníku Daily Mail jsou součástí Haalandovy smlouvy také bonusy, nejspíš za góly. S nimi by se jeho plat mohl pohybovat kolem 1 milionu eur týdně, což z něj dělá jednoho z nejlépe placených fotbalistů na světě. Těchto bonusů je Nor podle zdrojů schopen snadno dosáhnout díky svým herním výsledkům.

Nová smlouva o inzerci

Kromě toho je Haaland úspěšný i mimo hřiště: loni podepsal lukrativní smlouvu se společností Nike, kde si jeho strana řekla o 24 milionů dolarů ročně. Stal se také tváří populárního fotbalového simulátoru EA FC, což mu rovněž přineslo nemalé příjmy. V roce 2023 ho časopis Forbes zařadil mezi deset nejlépe placených fotbalistů světa, kde se umístil na šestém místě s příjmem 58 milionů dolarů ročně.

Vzhledem k jeho talentu a úspěchům se zdá, že Haalanda budeme i v příštích letech vídat se Zlatým míčem a v čele žebříčku Forbesu.

Jaký je skutečný plat Erlinga Haalanda?
Podle deníku The Sun si Haaland vydělá 433 000 eur týdně, což odpovídá 22,5 milionu eur ročně. Není však nejlépe placeným v týmu, protože Kevin De Bruyne dostává 462 tisíc eur týdně.
0%
Podle deníku Daily Mail jsou součástí Haalandovy smlouvy také bonusy, nejspíš za góly. S nimi by se jeho plat mohl pohybovat kolem 1 milionu eur týdně, což z něj dělá jednoho z nejlépe placených fotbalistů na světě.
100%
Voted: 1